Partnerség a Hetvenkét Tanítvány Mozgalommal

Az SDG. (Soli Deo Gloria) Alapítvány március 3-án együttműködési megállapodást kötött a Hetvenkét Tanítvány Mozgalommal. A neves egyházi szervezet küldetése olyan strukturált szakmai hálózat kialakítása, amely a társadalom számára láthatóvá kívánja tenni a keresztény értékeket, teret adva a különböző szervezetek együttműködésére, üzeneteik szélesebb körben történő tolmácsolására. A Mozgalom célja a Magyar Katolikus Egyház irányításával az egyházi és civil szervezetek összefogásának elősegítése, élő hálózattá építése.

Dr. Bartal Tamás, az SDG. (Soli Deo Gloria) Alapítvány kuratóriumának elnöke, és Dr. Dabóczi Kálmán, a Hetvenkét Tanítvány Mozgalom elnöke az online fórum alkalmával arról is megállapodott, hogy szervezeteik hasonló célkitűzései első lépésben egy közös kutatás keretében hangolhatók össze, így az online disputa az együttműködési megállapodás aláírását követően a korábbi kutatások tapasztalatcseréjével és egy közös kutatás fókuszának felvázolásával operatív tanácskozásként haladt tovább.