Keresztény civil szervezetek tanácskozása – linkkel

Az idei évben rendhagyó módon a virtuális térben került sor a Magyar Kereszténydemokrata Szövetség által szervezett keresztény civil szervezetek fórumára. Az előadások a Magyar Nemzeti Múzeum Széchenyi termében kerültek felvételre. Az aktuális esemény fókuszában a generációk közötti kapcsolat, párbeszéd témaköre állt.
Az SDG. (Soli Deo Gloria) Alapítvány kuratóriumának elnöke, Dr. Bartal Tamás a szervezet ifjúságkutatási eredményeiből tartott izgalmas előadást. Dr. Bartal Tamás prezentációjából megismerhető, hogy az Alapítvány empirikus kutatásai során vizsgált értékek milyen súllyal jelennek meg a fiatal generáció értékrendjében, kik és mik vannak hatással értékrendjük kialakulására, honnan tájékozódik az ifjúság, mennyire nyitottak a közélet különféle témái és a részvétel lehetősége iránt a mai magyar fiatalok, milyen ügyek, események, jelenségek képesek befolyásolni, tematizálni gondolkodásmódjukat és végül milyen jövőképpel rendelkeznek.
A 23. Keresztény Civil Szervezetek Országos Fórumának köszöntője, előadásai és kerekasztal beszélgetése itt érhető el:
Dr. Bartal Tamás előadása itt tekinthető meg: https://www.youtube.com/watch?v=ZmwDdDaomNs&t=285s
Forrás: mkdsz.hu