Franciaország a magyar álláspont mellett: Macronék az Európai Unió bővítését szorgalmazzák

„Hatalmas bővítés előtt áll az Európai Unió, 2030-ig akár nyolc taggal is bővülhet a szervezet. A francia Európa-ügyi miniszter, Laurence Boone azt nyilatkozta, szerintük egyértelmű üzenetet kell küldeni a tagjelölteknek a csatlakozási kilátásokról és mihamarabb bővíteni kell az uniót, csak így vehetik fel a harcot Oroszországgal szemben.

Laurence Boone a Politicónak azt nyilatkozta, több jelenlegi tagjelöltet is célba vett Oroszország, és igyekszik meggátolni csatlakozásukat az EU-hoz. Hozzátette, az orosz elnök célja az Európai Unió meggyengítése, ezért az EU-nak támogatnia kell a jelölteket abban, „hogy szuverenitásuk tiszteletben tartása mellett a lehető legerélyesebben vegyék fel a harcot” az orosz befolyással szemben.

Korábban a magyar bővítésért felelős uniós biztos, Várhelyi Olivér is arról beszélt, elfogadhatatlannak tartja, hogy ilyen lassan haladnak a bővítési folyamatok.”

Forrás: mandiner.hu
Fotó: MTI/EPA/Julien Warnand