Május 29–30-án sorozatban negyedik alkalommal rendezik meg a CPAC Hungaryt, a világ legnagyobb jobboldali seregszemléjét. Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója a konferencia megnyitója előtt azt mondta, hogy az idei rendezvény lesz minden idők legszélesebb patrióta összefogása.
A csütörtökön kezdődő kétnapos CPAC (Conservative Political Action Conference) konferenciára hatszáz külföldi vendéget várnak. Részt vesz négy regnáló és négy korábbi miniszterelnök, nyolc pártelnök, tizenegy miniszter és 25 képviselő szerte a világból. A világ legnagyobb jobboldali seregszemléjének főszónoknak ismét Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor.
„Tavaly itt álltam, és azt mondtam, hogy Donald Trump fogja megnyerni az amerikai elnökválasztást. megnyerte. Jövőre Magyarországon lesznek választások. Van-e több kérdés?” – kezdte szónoklatát.
Szerinte Európában ennél jobb társaságot senki sem tudna összegyűjteni, a legkeményebb, legelszántabb és legtapasztaltabb vezetők jöttek Budapestre, olyanok, akiket rengeteg támadás, durvaság és lejárató kampány ért, akik tudják, hogy szenvedés nélkül nincs győzelem, ahogy Trump elnök példája is mutatja; „az európai progresszívek a felét sem tudnák elviselni, (…) sírva fakadnának, elszaladnának és a progresszív újságírók szoknyája mögé bújnának” – tette hozzá.
Orbán Viktor kijelentette, a CPAC „világmárka”, aminek közeledtével a liberálisok „behúzták fülüket, farkukat”.
A teljes cikk a linkre kattintva olvasható:
https://infostart.hu/belfold/2025/05/29/orban-viktor-a-cpac-en-tudositasunk-frissul
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Fischer Zoltán